СТОП, БУЛІНГ!

Згідно з статтею 1734 Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)" булінг – це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого. 
 Але, слід пам'ятати, що не кожен конфлікт є булінгом, тому педагогічним працівникам треба навчитись чітко відрізняти ці поняття. Розуміти те, що цькування – це тривалі, повторювані дії, а одинична сутичка між учасниками таким не може вважатися. 

Типовими ознаками булінгу (цькування) є: - систематичність (повторюваність) діяння; - наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі; - наслідки у вигляді психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого»; - крім того, ключовою ознакою саме булінгу є бажання завдати шкоди, принизити жертву. 5 Мотивацією до булінгу дуже часто стають заздрість, жага помсти, боротьба за лідерство в колективі, потреба нейтралізації суперника, зіткнення різних цінностей, поглядів на життя, субкультур, агресивність, наявність психічних і фізичних вад у жертви, бажання принизити, самоствердитися. Дуже часто булерами стають діти, які потерпають від жорстокого поводження з ними в родині, з боку дорослих. 



Методичні рекомендацїі з питань протидії булінгу (цькуванню) в закладах освіти.

Гарячі лінії громадських та державних організацій та доступу до їх послуг:

• дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00)

• гаряча телефонна лінія щодо булінгу (цькування) 116 000

• гаряча лінія з питань запобігання насильству 0 800 500 335

• Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20

• Уповноважений Президента України з прав дитини 0 44 255 76 75

• Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103

• Національна поліція України 102

• правова допомога - звернення до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги за номером 0 800 213 103

• гаряча лінію ГО «Ла Страда – Україна» (за номером 0 800 500 225 – для стаціонарного телефона, 116 111 – для мобільного)

• Центр соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді вашого міста, або району.

☝️До вашої уваги, корисна інформація!ℹ️

🔸Питання булінгу, останнім часом, хвилювало чи не кожен заклад освіти в Україні. "Як протидіяти, як реагувати та до кого звертатися за допомогою?" - запитували в нас багато педагогів та батьків.

🗓Ще до карантину, Міністерством освіти і науки було затверджено Порядок реагування на випадки булінгу (цькування) (Наказ МОН України № 1646 від 28 грудня 2019 року «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти»)

📄Документ визначає механізм реагування на випадки булінгу (цькування) в закладах освіти, ми візуалізували його, аби у вас завжди під рукою була необхідна інформація. Зберегти її для користування, ви можете за посиланням: https://bit.ly/2KAgNY4 

❗️Пам'ятайте: обізнані-значить захищені!







Комментарии