Незнайомі люди. Правила поведінки
Однією з найбільш серйозних небезпек, що постійно підстерігає дітей і підлітків, особливо в міських умовах, може бути зустріч із небезпечними незнайомцями - людьми схильними до злочинних дій, психічно неврівноваженими, а також тими, хто перебуває в наркотичному чи алкогольному сп’янінні.
Серед них можуть бути ґвалтівники, грабіжники, хулігани, убивці, маніяки та ін. Для того, щоб уникнути такої небажаної зустрічі, а якщо вона все ж таки відбулася та зберегти своє життя й здоров'я необхідно знати й завжди дотримуватися простих й у той же час досить ефективних правил поведінки:
• Пам'ятати, що небажана зустріч із небезпечним незнайомцем найбільш ймовірна влітку, в період з 21.00 до 1.00, узимку з 19.00 до 24.00. Місцем цієї зустрічі може бути пустельна вулиця, парк або сквер, запущений двір, гаражі, лісопосадки, привокзальні райони, під’їзд житлового будинку, ліфт тощо.
• Не вступати в розмови з незнайомими людьми на вулиці, в міському транспорті, інших місцях, а у випадку коли поблизу немає інших людей не відповідати навіть на запитання незнайомців і при цьому не боятися показатися погане вихованими.
• Якщо незнайомці проявляють наполегливість в установлюванні контакту з вами необхідно терміново тікати від них. А якщо вони вас переслідують, необхідно голосно кричати й звати на допомогу.
• У випадку застосування незнайомцем фізичної сили, активно пручайтеся й голосно кричіть, “Рятуйте!”
• Не приймати подарунків й особливо любих видів частувань від незнайомців: цукерок та інших кондитерських виробів, жувальних гумок, соків та інших солодких напоїв, у яких можуть знаходитися отрута та психотропні речовини.
• Ніколи не заходити одному в під’їзди будинків, ліфти й інші замкнуті приміщення разом з незнайомими людьми.
• Не підніматися поодинці по темним сходам, і ні в якому разі не заходити в чужі квартири. У разі нападу кличте на допомогу. Кричить голосно “Пожежа”, тому що на цей заклик мешканці будинків більш активно реагують, і активно захищайтеся! Для цього застосовуйте всі види опору: свої зуби, нігті, шпильки, гребінці та інші предмети що є під рукою.
• Не сідайте в машину, якщо в ній перебувають незнайомі люди.
• Ніколи поодинці, без друзів або батьків, не надавайте допомогу незнайомим людям у перенесенні речей, особливо до них додому або до їхньої машини.
• У ситуації, коли фізично сильніші за вас незнайомі люди вимагають у вас гроші або речі - віддайте їм те, що вони хочуть, при цьому постарайтеся їх запам'ятати й відразу ж повідомите про те, що трапилося міліцію, за телефоном 102 або безпосередньо першому співробітникові міліції, якого ви зустрінете. Пам’ятайте, що головне в подібній ситуації - зберегти своє життя й здоров'я.
• Перш ніж прийняти від друзів або знайомих запрошення відсвяткувати день народження або інші свята обов'язково поцікавтеся хто ще запрошений, де точно буде відбуватися святкування й обов'язково про це повідомте своїм батькам.
• Ніколи не приймайте пропозиції від незнайомих людей сходити в кіно , кафе, бар або покататися на машині.
• Не приймайте від незнайомих людей пропозицій знятися в рекламному ролику, надати допомогу в устрої на роботу або навчання. Про всі подібні пропозиції обов'язково розповідайте своїм батькам.
• Не розповідайте незнайомим людям де живете, хто ваші батьки, як ваше прізвище.
• Про всі дивні зустрічі, подарунки і пропозиції незнайомих людей обов'язково й негайно повідомляйте своїм батькам або вчителям.
• Пам’ятайте, що говорити ласкаві слова, обіймати, цілувати, дарувати подарунки й пригощати насолодами можуть тільки дуже близькі люди.
ЯК ВЕСТИ СЕБЕ З НЕЗНАЙОМИМИ ЛЮДЬМИ ДІТЯМЯк навчити дитину розбиратися в людях і не довіряти кожному зустрічному? У наш не зовсім спокійний час, важливо пояснити дитині, що бувають не тільки добрі люди, а й ті, які можуть заподіяти шкоду.
ДЕЯКІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ БАТЬКІВ
- Слід жорстко встановити основні правила поведінки з незнайомими людьми і стежити за їх виконанням.
- Дитині потрібно визначити чітку межу "свій-чужий". Поясніть, що чужий-це будь-який незнайомий чоловік. Незалежно від того, ким він є, як себе веде, що говорить і обіцяє. Навіть, якщо незнайомець запевняє, що є знайомим мами чи тата, називає їх по імені.
- Обов'язково запитувати дозвіл у батьків, перш ніж спілкуватися з незнайомцем. Навіть якщо ви знаєте цю людину, а малюк бачить в перший раз. Пояснюйте, щоб дитина зрозуміла: будь-який незнайомець з будь-якими розмовами повинен отримати відмову на спілкування до отримання дозволу від мами чи тата.
- Особливо в "групу ризику" потрапляють діти дуже товариські або скромні і виховані, які знають, що з будь-якими дорослими потрібно спілкуватися ввічливо, доброзичливо і не можна заперечувати.
- Навчіть дитину такою фразою: "Я вас не знаю, ви не моя мама (тато)". Поясніть. що він може відповісти відмовою будь-якому незнайомому дорослому, повторюючи цю фразу. Тим самим він приверне увагу інших людей на вулиці, які зможуть прийти до нього на допомогу.
- Якщо син (або дочка) залишається вдома один, він повинен чітко розуміти, що чужій людині двері відкривати не можна, ким би він не називався і що б не говорив. Ви повинні обумовити коло людей, кого можна впускати в квартиру, наприклад, мама, тато, бабуся і дідусь.
- Спробуйте перевірити на практиці, чи все засвоїла ваша дитина. Підговоріть знайомого, якого не знає ваша дитина, підійти до нього і запросити піти куди-небудь.
- Пам'ятайте, краще перестрахуватися, ніж потрапити в небезпеку.
Комментарии
Отправить комментарий