Продуктивна і непродуктивна ТРИВОГА ⠀

Абсолютно кожна людина в своєму житті відчувала тривогу. В сьогоднішніх умовах приводів для цієї емоції ще більше ....

Причини у кожного свої. Але для елементарної турботи про нашу психіку, ми повинні знати, що буває тривога продуктивною  і непродуктивною. ⠀Ви знали про це? ⠀ :-) 

Продуктивна тривога штовхає нас до реальних дій, є природним мотиватором, шукає і знаходить відповіді на важливі питання, допомагає якщо не запобігти, то мінімізувати якісь негативні наслідки . 
 Наприклад, «я переживаю щодо іспиту на роботі, тому ще раз перечитаю методичку і відповім на питання, це збільшить мої шанси» ⠀

 Непродуктивний тривога, в свою чергу поселяє в голові думки «а що, якщо ...»   «А що якщо я не здам іспит і мені не дадуть підвищення, а раптом, взагалі позбавлять роботи?»
Припустимо що це так, що в такому випадку? Як це вплине на ваші дії? У будь-якому випадку, вам потрібно готуватися до іспиту, адже так? ⠀ Ми часто замислюємося над тим, що контролювати не в силах. У цей час ми даремно витрачаємо ту енергію, яку ми можемо витратити в потрібне русло.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПОДОЛАННЯ ТРИВОЖНОСТІ:
  • Нам ⠀ необхідно навчитися трансформувати непродуктивну тривогу в продуктивно .
  • Непродуктивна думка «Раптом я не складу іспит і мене звільнять» ⠀- задайте собі питання «що я можу зробити щоб цього не сталося?»
  • Продуктивна ідея «Підготуватися до іспиту так, щоб здати його на відмінно»
  • Коли ми діємо для розв'язання проблеми - нам стає спокійніше. ⠀

Комментарии